Dobra reklama strony internetowej w skrocie


Wiadomość
Autor
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Dobra reklama strony internetowej w skrocie

#1 Postautor: mariusznowak » 03 gru 2017, 16:28

Zbudowanie samej strony internetowej to już obecnie zdecydowanie za mało. Minęły już dawno czasy, kiedy strony internetowe samoistnie się promowały w wynikach wyszukiwarki i osiągały zadowalające wyniki bez nakładu pracy. Teraz sytuacja uległa diametralnej zmianie i wypozycjonowanie strony internetowej nawet na dość mało konkurencyjne hasła wymaga dużej wiedzy i nakładu pracy.

Czemu tak się dzieję i co uległo zmianie na przestrzeni tych lat?

Po pierwsze powiększyła się konkurencja w Internecie. Teraz praktycznie każdy biznes jest oparty o stronę internetową. Nie ważne, czy jest to lokalna pizzeria czy duży producent drzwi. Każda z tych firm ma stronę internetową, która odzwierciedla jej ofertę w sieci. Taki postęp wymusił modyfikacje w algorytmach wyszukiwarek i podejście do promowania strony internetowej. Nie wystarczy już wyłącznie zaprojektowanie strony internetowej. Jest to dopiero początek. Następnym etapem jest reklamowanie swojej strony internetowej. Metod promocji jest kilka. Natomiast najbardziej popularną jest pozycjonowanie strony internetowej w wyszukiwarce. Ta metoda polega na wybraniu odpowiedniego słowa kluczowego: strony internetowe lub zestawu słów kluczowych, na które strona internetowa powinna być wysoko w wynikach. Najczęściej strony internetowe są pozycjonowane na więcej niż jedno słowo kluczowe. Do skutecznej promocji strony internetowej trzeba wybrać ich przynajmniej 5. Dzięki takiemu podejściu, promowane strony internetowe osiągają o wiele lepsze rezultaty w wynikach wyszukiwań.

Drugi sposób promocji strony internetowej to marketing szeptany. Polega on na tworzeniu wpisów na różnego rodzaju serwisach internetowych. Wpisy te powinny zaintrygować potencjalnych klientów do odwiedzenia naszej strony internetowej. Jeśli nasza firma jest producentem lub dystrybutorem unikalnego produktu, można tworzyć wpisy bez odnośników. Wtedy zachęcamy podczas dyskusji do samodzielnego wyszukania oferowanego przez naszą firmę produktu. Marketing szeptany jest raczej uzupełnieniem pozycjonowania strony internetowej. Znaczna część osób szuka firm bezpośrednio w wynikach wyszukiwarek.

Kolejny rodzaj reklamy strony internetowej to różnego typu portale społecznościowe. Najbardziej znany jest FaceBook, który oferuje znaczne możliwości reklamowe. Szczególnie przydatny dla stron internetowych, które oferują często kupowane produkty. Idealnie sprawdzi się do promocji ciuchów czy kosmetyków. Gorzej już będzie z reklamą strony internetowej, która oferuje niszowe usługi.

Wróć do „Nasze słowa - forum na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości