Czy to właściwy pomysł na portal internetowy?

Wiadomość
Autor
mariusznowak
Kontaktowanie:

#1 Postautor: mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:29

Witam. Od jakiegoś czasu myślę o budowie własnego portalu internetowego. Chciałbym aby serwis dawał mi później korzyści majątkowe. Szukam jakieś dochodowej niszy, aby konkurencja nie była za wielka. Rozmyślałem o czymś takim jak ten portal: http://transportchorego.pl/transport-medyczny/warszawa . Nie jestem przekonany akurat do tej branży, ponieważ jest mi ona obca. Myślałem bardziej o branży motoryzacyjnej. Może strona internetowa, która ma ogłoszenia mechaników samochodowych z całej Polski. Do końca nie posiadam sprecyzowanej na to koncepcji. Ogólny zarys to serwis, który zawiera ogłoszenia firm na których zarabiam za wystawienie ogłoszenia. Czy takie przedsięwzięcie w dzisiejszych czasach ma jeszcze rację buty?

podobne tematy:

maxkolonko

#2 Postautor: maxkolonko » 19 wrz 2016, 13:59

Dzień dobry. Z tego co byłem w stanie przeczytać, to nie posiadasz koncepcji na interes w Internecie i pragniesz wykonać duplikat istniejących rozwiązań, lub co gorsza poszukujesz gotowego rozwiązania na biznes. Nie tędy droga kolego. Jeśli myślisz poważnie o serwisie ogłoszeniowym to po pierwsze musisz zrobić porządny biznesplan twojego przyszłego biznesu. Napisz do kilku agencji interaktywnych i powiedz co chcesz stworzyć. Wtedy dostaniesz szacunkowy kosztorys takiego serwisu internetowego. Później dowiedz się się o możliwości i koszty jego promocji w Internecie. Znając te dane masz już pojęcie o kosztach jakie musisz zainwestować w ten interes w pierwszym roku działalności. Przez ten czas twój portal internetowy nie będzie generował żadnych przychodów. Tak, więc musisz się przygotować na jego dotowanie z własnej kieszeni. Nie gra tu roli czy będzie to transport medyczny osób chorych czy portal internetowy dla prawników. Nikt nie da złamanego grosza za promocję firmy na świeżo powstałym serwisie internetowym. Tak to wygląda w rzeczywistości.