Tkaniny dzieciece sklep


Wiadomość
Autor
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Tkaniny dzieciece sklep

#1 Postautor: mariusznowak » 27 lis 2017, 14:45

Czy sklep, który sprzedaje tkani dziecięce to intratny pomysł na interes?

Właśnie ten wpis ma pokazać, iż każdy interes dobrze zaplanowany jest w stanie przynieść zysk jego inwestorom. Po pierwsze powinno się podkreślić fakt, iż sklep internetowy winien być dodatkiem do sklepu stacjonarnego, który sprzedaje podobny asortyment. W opisywanym przez nas przypadku są to tkaniny dziecięce. Tak, więc odradzam opieranie biznesu wyłącznie o sprzedaż w Internecie. Sporo czytelników zada pytanie, dlaczego mam takie zdanie?

Będę starał się to opisać na przykładzie sklepu internetowego z tkaninami dziecięcymi. Na początku trzeba wyszczególnić miesięczne obciążenia, które wiążą się z prowadzeniem takiego sklepu z tkaninami dziecięcymi. Podstawą jest składka ZUS. O ile w pierwszych 2 latach właściciel może odprowadzać preferencyjną składkę ZUS, o tyle nie jest to aż tak ważna pozycja w bilansie zysków i strat. Natomiast gorzej już to wygląda po upływie 2 lat od założenia firmy. Obowiązująca danina dla ZUS to rząd 1100 zł za miesiąc.

Kolejny wydatek przy prowadzeniu sklepu internetowego z tkaninami dziecięcymi to jego reklama w wyszukiwarce internetowej. Celowo już pominąłem zaprojektowanie samego sklepu internetowego - jest to jednorazowy koszt i jesteśmy wstanie go pominąć w miesięcznym bilansie kosztów. Nawiązując do reklamy strony w Internecie. Powinno się wybrać frazy do pozycjonowania. Przykładowo dla polar minky sklep internetowy koszt miesięczny to wydatek od 120 do 180 zł. Takich fraz musimy mieć kilkanaście. Łatwo policzyć, iż za tą samą formę reklamy wydamy około 2 tysięcy zł za miesiąc. Do tego należy doliczyć pozostałe nakłady finansowe związane z reklamą. Należą do nich także marketing szeptany, itp. Efekty pozycjonowania sklepu na słowo kluczowe: tkaniny dziecięce sklep nie pojawią się z dnia na dzień. Dlatego w początkowej fazie powinno się pomyśleć o alternatywnym kanale sprzedaży naszych tkanin dziecięcych. Pomocne jest Allegro lub podobne serwisy aukcyjne. Mimo to wystawienie oferty wiąże się z dodatkowymi kosztami i to nie małymi. Prowizja za wystawienie jednego towaru oscyluje w graniach od 1 zł do kilkunastu zł. Wszystko zależy od zaznaczonych opcji promocji. Więc każdy samodzielnie może sobie to policzyć i odpowiedzieć na pytanie czy ma to sens.

Wróć do „Nasze słowa - forum na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość