Czy to właściwy pomysł na portal internetowy?


Wiadomość
Autor
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Czy to właściwy pomysł na portal internetowy?

#1 Postautor: mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:29

Witam. Od jakiegoś czasu myślę o budowie własnego portalu internetowego. Chciałbym aby serwis dawał mi później korzyści majątkowe. Szukam jakieś dochodowej niszy, aby konkurencja nie była za wielka. Rozmyślałem o czymś takim jak ten portal. Nie jestem przekonany akurat do tej branży, ponieważ jest mi ona obca. Myślałem bardziej o branży motoryzacyjnej. Może strona internetowa, która ma ogłoszenia mechaników samochodowych z całej Polski. Do końca nie posiadam sprecyzowanej na to koncepcji. Ogólny zarys to serwis, który zawiera ogłoszenia firm na których zarabiam za wystawienie ogłoszenia. Czy takie przedsięwzięcie w dzisiejszych czasach ma jeszcze rację buty?
Rodzinne zabawy, imprezy firmowe na które zaprasza się też dzieci, to coraz powszechniejsze rozwiązania stosowane przez dyrektorów firm. Tego typu imprezy firmowe są pozytywnie odbierane przez zaproszonych pracowników. Co więcej, jest to doskonały wstęp do udanej integracji firmowej, jakże innej od typowych wyjazdów integracyjnych.

Oczywiście powodzenie integracji pracowników zależne jest od dużej liczby czynników. Trafione pomysły oraz ich wdrożenie, oszacowanie konkretnego budżetu, odpowiednie znalezienie idealnego miejsca i czasu, kiedy wszyscy pracownicy, ich rodziny spotkają się na wspólnej zabawie pod patronatem firmy. W jaki sposób to wszystko powinno wyglądać? Jakiego rodzaju korzyści posiadają zarówno organizujący, jak i goście?

Niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa, struktury zatrudnienia, zanim pomyśli się o sukcesie integracji poprzez imprezę firmową, należy mieć jasny pogląd tego, jak kształtują się relacje, atmosfera w pracy. Dlaczego ma to takie znaczenie? Skoro przyjmuje się, że piknik firmowy może okazać się miejscem integracji, nawiązywania silniejszych więzi pomiędzy pracownikami, ich rodzinami, nie może być sytuacji, że relacje między ludzkie są kiepskie. Może to zaważyć przykładowo na na liczbie pracowników, jakości zabawy w trakcie imprezy rodzinnej organizowanej przez przedsiębiorstwo. Kiedy zaś relacje są choćby na przyzwoitym poziomie, to impreza firmowa dla pracowników wraz z rodzinami okaże się sukcesem, procentując w przyszłości, gdy mowa o dobrych relacjach międzyludzkich.
Właściwe planowanie imprezy firmowej kluczem do właściwej integracji.

Organizacja imprez firmowych, eventów firmowych dla pracowników musi opierać się przede wszystkim na ciekawym pomyśle i dobrej organizacji. Koszt co prawda ma znaczenie, ale przecież nie każda firma będzie mogła przygotować wielogodzinne spotkanie z niezliczonymi atrakcjami. Dlatego dobrze jest zbadać potrzeby pracowników, znać liczbę dzieci, w jakim wieku będą się znajdowały. Poprzez to łatwiej jest zaplanować atrakcje na imprezie firmowej dla rodzin, efektywnie rozpisać budżet. Kluczem do sukcesu to zapewnienie rozrywek, które zainteresują wszystkich.

Największym błędem jest kompletnie nieumiejętne przygotowanie się do potrzeb zaproszonych gości. Przygotowanie atrakcji, z których nie będzie komu korzystać. Przygotowanie scenariusza imprezy firmowej, który nie angażuje uczestników, zamiast integracji, znakomitej zabawy, narzuca zażenowanie, chęć powrotu do domu, imprezy firmowej. Rozczarowanie pracowników, a szczególnie ich pociech w żaden sposób nie przełoży się na integrację.

Często się zdarza, iż pracownicy nie wykazują najmniejszej ochoty, żeby wyruszać na spotkanie firmowe, integrację, pozostawiając rodziny w domach. Tak, więc, szczególnie tam, gdzie grono pracowników to osoby z rodzinami, koniecznym staje się proponowanie imprez firmowych z rodzinami, których jedną z ważniejszych korzyści będzie integracja.

Dobrze zorganizowane imprezy firmowe w Radomiu https://e-cen.pl/2022/09/02/czym-wlasciwie-jest-terapia-wisceralna-oraz-gdzie-mozemy-ja-zrobic/ można zorganizować również w hotelu. Spotkania rodzin pracowników w ramach imprezy firmowej, to też możliwość pokazania bliskim życia zawodowego, poznania ludzi, z którymi się pracuje, a także przełożonych. Dobrze nawiązane kontakty, nowe relacje z pewnością przyczyniają się nie tylko do właściwej integracji, ale również choćby do dobrej atmosfery w samym miejscu pracy.

podobne tematy:

maxkolonko
Posty: 7
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:44

Czy to właściwy pomysł na portal internetowy?

#2 Postautor: maxkolonko » 19 wrz 2016, 13:59

Dzień dobry. Z tego co byłem w stanie przeczytać, to nie posiadasz koncepcji na interes w Internecie i pragniesz wykonać duplikat istniejących rozwiązań, lub co gorsza poszukujesz gotowego rozwiązania na biznes. Nie tędy droga kolego. Jeśli myślisz poważnie o serwisie ogłoszeniowym to po pierwsze musisz zrobić porządny biznesplan twojego przyszłego biznesu. Napisz do kilku agencji interaktywnych i powiedz co chcesz stworzyć. Wtedy dostaniesz szacunkowy kosztorys takiego serwisu internetowego. Później dowiedz się się o możliwości i koszty jego promocji w Internecie. Znając te dane masz już pojęcie o kosztach jakie musisz zainwestować w ten interes w pierwszym roku działalności. Przez ten czas twój portal internetowy nie będzie generował żadnych przychodów. Tak, więc musisz się przygotować na jego dotowanie z własnej kieszeni. Nie gra tu roli czy będzie to transport medyczny osób chorych czy portal internetowy dla prawników. Nikt nie da złamanego grosza za promocję firmy na świeżo powstałym serwisie internetowym. Tak to wygląda w rzeczywistości.

podobne tematy:


Wróć do „Nasze słowa - forum na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości