Jak często potrzebuje usług kominiarz w budynku jednorodzinnym?


Wiadomość
Autor
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Jak często potrzebuje usług kominiarz w budynku jednorodzinnym?

#1 Postautor: mariusznowak » 19 maja 2016, 12:35

Cześć wszystkim. Niedawno zainteresowałem się kwestią ubezpieczenia swojego domu. Odnalazłem na taki odnośnik: http://polecamspeca.pl/kominiarz/kielce gdzie jest napisane, iż kominiarz powinien kontrolować komin minimum raz do roku. Jeśli palę węglem to aż cztery razy do roku - to już jest absurd. Wyczytałem też, iż w wypadku nieposiadania aktualnego raportu od kominiarza, ubezpieczyciel jest w stanie mi odmówić wypłaty odszkodowania. Czy to prawda?

podobne tematy:

adriansola
Posty: 14
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:07

Jak często muszę wzywać kominiarza w budynku mieszkalnym?

#2 Postautor: adriansola » 19 maja 2016, 12:55

Dzień dobry, nie posiadam dla Ciebie wesołych wieści. Zgodnie z ustawą budowlaną tak jest. W zależności od rodzaju pieca jesteś zobligowany do korzystania z usług kominiarza nawet 4 razy do roku. Oczywiście tyle mówi prawo budowlane. Zakład ubezpieczeniowy chce aby kominiarz raz w roku przeprowadził przegląd i podbił protokół. Także dla swojego bezpieczeństwa warto to zrobić. Niedrożny komin może być przyczyną tragedii. Kominiarz nie bierze aż tak dużo. Jest to kosz rzędu 150 złotych za wizytę.

podobne tematy:


Wróć do „Nasze słowa - forum na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości